t: 0312 285 75 83 f: 0312 285 75 84
akkurt@melihakkurt.av.tr
Logo

EKİBİMİZ

logo

Avukat-Fahri Konsolos Melih AKKURT

1984’te Ankara’da doğdu. İlk ve Orta Öğrenimini Ankara’da tamamladı.2003 yılında yüksek öğretimine KKTC Yakın Doğu Üniversitesi Hukuk Fakültesinde başladı. 2004 yılında eğitimine kaldığı yerden Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesinde devam etti.2005 yılında Çankaya Üniversitesi Siyaset ve Diplomasi Topluluğu Yönetim Kurulu Üyeliğine, Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrenci başkanlığı görevine, Öğrenci Konseyi Başkan Yardımcılığı görevine ve YÖK nezdinde toplanan Ulusal Öğrenci Konseyinde Gözlemci Üyelik görevlerine seçildi.

2007 yılında Çankaya Üniversitesi’nden derece ile mezun oldu.5-7 Mayıs 2006 tarihleri arasında Çankaya Üniversitesi’nde düzenlenen Çankaya 2006 Münazara Turnuvası’nda 8 takım arasından finale katılarak, hükümet açılış takımı olarak savundukları “Yasama Dokunulmazlığı Kaldırılmalıdır” tezi ile takım arkadaşı ile birlikte birincilikle tamamladı.

2006 yılında Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi’nde (ASAM) Rusya-Ukrayna Araştırmaları Masasında yaptığı stajını “Rusya Federasyonu’nun Güney Kafkasya Politikası” adlı tezini savunarak tamamladı. 2009 yılında yine ASAM’da Ulusal Güvenlik dersleri aldı.

2007 yılında Ankara Barosunda avukatlık stajına başladı. Avukatlık stajını yaptığı yıl Ankara Barosu Staj Kurulu Grup Sözcüleri Kurulu Başkanlığı görevine seçildi.

2008 yılında Ankara Barosuna kayıtlı olarak serbest Avukatlık yapmaya başlamıştır.2009 yılında Çankaya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Kamu Hukuku yüksek lisans programını “Kamu İhale Kurumu’nun Kuruluşu, İşleyişi ve İşlevsel Özellikleri” isimli tezi ile tamamladı.

2010 yılında Kamu İhalelerinde Şikayet ve İtirazen Şikayet Hukuku isimli kitabı yayınlandı. Ankara Barosu Bilişim Hukuku, Rekabet Hukuku sertifika programlarına katılmış olan Av. Melih AKKURT 2011 yılında Ankara Barosu Vergi ve İdare Hukuku Kurulu Başkan Yardımcılığına seçildi. Av. Melih AKKURT başkan yardımcılığı görevini sürdürdüğü Kurul nezdinde açtığı Kamu İhale Hukuku Sertifika Programında Kamu İhale Kurumu Uzmanları, Daire Başkanları ve Hukuk Müşavirleri ile birlikte Avukat, Hakim, Savcı ve Akademisyenlere ders verdi.

Almanya Federal Parlamentosu’nun sözde soykırım kararına karşı Almanya Federal Anayasa Mahkemesine, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine şahsen dava açan Av. Melih AKKURT Hollanda Parlamentosu’nun her iki kanadının (Eerste Kamer ve Tweede Kamer) Dilekçe Komisyonuna da aynı konularda başvurularda bulunmuştur.

Talat Paşa Komitesi Yürütme Kurulu Üyeliği, ATP Koza Sey. Turz. San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı (Kayyım) görevlerinde bulunmuştur. Yeniden Milliyetçi İşçi Sendikaları Konfederasyonu Genel Sekreterliği görevini sürdürmektedir.

T. C. Dışişleri Bakanlığı’nın 02.04.2020 tarihli Buyrultusu ile Malavi Cumhuriyeti’nin Ankara Fahri Konsolosu olarak atanmıştır.

Av. Melih AKKURT Grafoloji, Adli Belge İncelemeleri, Sahtecilik, Profil Tanımlama ve Yüz Okuma uzmanıdır.

Av. Melih AKKURT İngilizce ve Rusça bilmektedir.

 

Yayınlar/Makaleler:

 

Üye Olunan Kuruluşlar:

Ankara Barosu Vergi ve İdare Hukuku Kurulu Üyesi
Türk Hukuk Enstitüsü
Rus Kültür Derneği
Ekonomi Kulübü


Dr. Sheida Javadkhani

1989 yılında İran’da doğdu. Lise öğrenimini edebiyat ve sosyal bilimler alanında tamamlarken, Fransızca dilini öğrendi. Daha sonra Tahran Shahid Beheshti Üniversitesi’ne girdi çift anadal yaparak hukuk ve klimatolojiden mezun oldu. İngilizce ve Türkçe dillerinde uluslararası belgeler aldıktan sonra hukuk eğitimini devam etmek için Türkiye’ye gitti. Türk Hukukunda İpotek başlıklı tezini savunarak Ankara Üniversitesi’nden yüksek lisans diplomasını aldı. Aynı üniversitede Fikri Mülkiyet Hukukunda Rehin üzerinde tez çalışmasıyla doktora ünvanını başarıyla kazandı.

Staj yaptığı dönemde İdari Yaptırımlara Egemen Olan İlkeler adlı kitabını yayınladı. Ardından İran, Türkiye ve İngiltere hukuklarında hayvan hakları konusu dahil olmak üzere çok sayıda hukuki makale yayınladı.

2017 yılında öğretim görevlisi olarak Qazvin Üniversitesi’nde Ticaret Hukuku ve Hukuk İngilizcesi alanlarında görev aldı. Aynı zamanda bir çok uluslararası firmalarında hukuk danışmanlığı yapmaya başladı.

Tahran Barosuna kyıtlı olarak Avukatlık ve Hukuki Danışmanlık yapan Dr. Sheida Javadkhani Borçlar ve Medeni Hukuku, Fikri Mülkiyet Hukuku, Ticaret Hukuku, Yabancı Yatırım, Göç ve Yabancılar Hukuku alanında çalışmaktadır.


Av. Gamze KILDIR

1991’de Antalya’da doğan Av. Gamze KILDIR, ilk, orta ve lise öğrenimini Antalya’da tamamladıktan sonra lisans eğitimine Atılım Üniversitesi’nde devam etmiş, 2015 yılında Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. 2016 yılında Ankara Barosunda başlamış olduğu avukatlık stajını yeterli bilgi ve deneyime sahip olacak şekilde tamamlayıp avukatlık ruhsatını almıştır. Avukatlık stajını yaptığı yıl Ankara Barosu Staj Kurulu Grup Sözcüleri Kurulu’nda görev almıştır. 2016-2018 yılları arasında Ankara Barosu Gelincik Projesi’nde Rehber Avukat olarak görev almıştır.

Lisans eğitimi süresince Atılım Üniversitesi’ndeki çeşitli alanlarda faaliyet gösteren kulüp çalışmalarında aktif görevler üstlenmiştir. Lisans ve yasal staj döneminde Ankara Barosu ve Türkiye Barolar Birliği’nin düzenlemiş olduğu çeşitli eğitim programları, seminer ve konferanslara katılmış olup çeşitli alanlarda
katılım belgeleri ve sertifikalar almıştır.

2016 yılında Atılım Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Yüksek Lisans Programı’nda lisansüstü eğitimine başlamış, 2019 yılında “Ortaklığın Giderilmesi Davası” başlıklı tezi ile lisansüstü eğitimini tamamlamıştır. 2019 yılı Aralık ayında yüksek lisans tezi kitap haline getirilerek yayınlanmıştır.

Av. Gamze KILDIR hâlihazırda Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünde lisans eğitimine devam etmektedir.

2020 yılı itibariyle Akkurt Hukuk Bürosu bünyesinde çalışmaya başlamış olan Av. Gamze KILDIR, Miras Hukuku, Borçlar Hukuku, Medeni Hukuk, Eşya Hukuku, Aile Hukuku, İş Hukuku, Ticaret Hukuku, Kıymetli Evrak Hukuku, Kamu İhale Hukuku ve Ceza Hukuku alanında çalışmalarına devam etmektedir.

Av. Gamze KILDIR İngilizce bilmektedir.

Yayınlar/Makaleler:
Ortaklığın Giderilmesi Davası, Turhan Kitabevi, Ankara, Aralık, 2019
Miras Davalarında Türk Mahkemelerinin Yetkisi (MÖHUK md. 43), Akkurt Hukuk Bürosu Dergisi, Şubat,
2020
Kefalet Sözleşmelerinde Eşin Rızası, Akkurt Hukuk Bürosu Dergisi, Eylül, 2020


Av. Selenay Kurt

1991’de Samsun’da doğdu. İlk ve orta öğretimini Ankara’da tamamladıktan sonra, 2009 yılında Ufuk Üniversitesi’nde lisans eğitimine başlamıştır. 2014 yılında Ufuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. 2014 – 2015 yıllarında Ankara Barosu bünyesinde yasal stajını yapan Selenay KURT, 2015 yılında Ankara Barosu’ndaki stajını yeterli bilgi ve deneyime sahip olacak şekilde tamamlayıp avukatlık ruhsatını almıştır.

Lisans eğitimi süresince Ufuk Üniversitesi’ndeki çeşitli alanlarda faaliyet gösteren kulüp çalışmalarında görevler üstlenmiş, seminer ve eğitim konferanslarına bolca katılım sağlamıştır.

Lisans ve yasal staj döneminde Ankara Barosu ve Türkiye Barolar Birliği’nin düzenlemiş olduğu çeşitli eğitim programları, seminer ve konferanslara katılmış olup çeşitli alanlarda sertifikalar almıştır.

İyi Derecede İngilizce bilen Av. Selenay KURT, 2019 yılında Akkurt Hukuk Bürosu bünyesinde çalışmaya başlamış olup, İş Hukuku, Kamu İhale Hukuku, Ceza Hukuku, Ticaret Hukuku alanında çalışmalarına devam etmektedir.